Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Jak stanik sportowy dobrać do sylwetki?

1 czerwca 2023 jak stanik sportowy

Cześć, sportowe dziewczyny! Dzisiaj chcę porozmawiać z wami o niezbędnym elemencie waszej garderoby treningowej – staniku sportowym. Wiem, że wybór tego najlepszego może sprawić nie lada kłopot. Dlatego też postanowiłam omówić temat na łamach tego artykułu.

W dzisiejszym artykule dowiesz się o:

  • jak dobrać odpowiedni stanik do sylwetki
  • w jaki sposób go zakładać
  • jak należy dbać o tę część garderoby
  • rozwiejemy mity na temat wpływu stanika na ciało

Jak stanik sportowy dobrać do naszej sylwetki?

Stanik sportowy to idealny wybór dla kobiet, które uwielbiają aktywność fizyczną. Dzięki niemu nie tylko poczujemy się pewniej i wygodniej podczas treningu, ale również zapewnimy odpowiednie wsparcie dla naszego biustu.

Zasadnym będzie więc pytanie, jak dopasować odpowiedni sportowy stanik do naszej sylwetki? Nie jest to łatwe zadanie. Musimy mieć na uwadze dwie sprawy: odpowiednie podtrzymywanie biustu, ale również odpowiednią swobodę niezbędną podczas uprawiania sportu. Ponadto idealny stanik sportowy będzie można bez problemu nosić również nacodzień.

Przed rozpoczęciem poszukiwań, warto spytać o radę zaprzyjaźnioną brafitterkę. Zmierzy ona obiektywnie naszą sylwetkę, a przede wszystkim zwróci uwagę na miseczkę biustu i jego obwód. Pomoże również w dobraniu odpowiedniego kroju. Dzięki swojemu doświadczeniu będzie w stanie również sprawdzić, czy nie odczuwamy dyskomfortu, nic nas nie uciska, a dodatkowo czy wszystko odpowiednio przylega i jest wygodne.

Odpowiedni biustonosz sportowy będzie mocniejszy i odporny na zużycie, a także będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Będą one przewiewne, aby zapewnić odpowiednią wentylację w trakcie dużego wysiłku.

Jeżeli nie mamy pewności, co do naszego wyboru, to warto wpierw przetestować stanik i wykonać kilka ćwiczeń (np. pójść biegać wokół domu, czy też wykonać kilka podskoków). Nie szukajmy tego jedynego idealnego stanika. Rozsądnym pomysłem będzie zainwestowanie w kilka dobrych staników i próbowanie różnych modeli, aż znajdziemy te właściwe dla siebie. Pamiętajmy, że jest to część naszej bielizny, dlatego nie tu miejsca na półśrodki. W przeciwieństwie do np. obuwia, nie warto kierować się konkretną marką. Liczy się przede wszystkim podtrzymywanie ochrona biustu.

Rodzaje biustonoszów sportowych

biustonosz do biegania
  • kompresyjny
  • z dzielonymi miseczkami
  • z dzielonymi miseczkami oraz dodatkową regulacją

Pierwszy jest przeznaczony głównie dla pań o mniejszej miseczce biustu (A i B). Są one w stanie dobrze usztywnić W tym przypadku rzadko kiedy mają one regulację.

Drugi rodzaj biustonosza sportowego pozwala na precyzyjnie podtrzymanie każdej piersi z osobna. Mają one największej zastosowanie, gdy piersi różnią się od siebie zauważalnie. Taki stanik często posiada również wygodne wkładki, co gwarantuje wygodę i estetykę.

Z kolei stanik do ćwiczeń z dodatkową regulacją, to propozycja skierowana głownie dla kobiet posiadających duży biust. Warto rozważyć go również, gdy mamy wysoką aktywność fizyczną. Taki rodzaj stanika sportowego posiada dodatkową taśmę pod biustem mocne zapięcie, a także ramiączka o dużej rozpiętości. Dzięki takim zabiegom będzie się on podczas wysiłku odpowiednio rozciągał i zapewniał komfort.

Co ważne każdy z nich posiada odpowiednie fiszbiny, które dodadzą elegancji z zewnątrz. Oprócz tego delikatnie przylegają bezpośrednio do ciała, więc nie ma ryzyka uszkodzeń. W nich bieganie będzie nie tylko przyjemne, ale również bardzo efektywne.

Jaki wpływ na biust ma noszenie stanika sportowego?

biustonosz do ćwiczeń

Jak stanik sportowy wpływa na biust? To pytanie, które pojawia się w głowie każdej kobiety wcześniej, czy też później. Najkrócej rzecz ujmując, bardzo pozytywny. Zwykły biustonosz nie poradzi sobie z obciążeniami, jakie generuje wysiłek fizyczny. Dobrze dobrany stanik sportowy jeszcze bardziej ochroni piersi przed urazami i otarciami. Dodatkowo nie przeszkadza w treningu, jak również zapobiega ich wiotczeniu i zapobiega ich opadaniu.

Nie ma nic wstydliwego spytać się o poradę pod względem dobrania stanika sportowego. Obecnie mnóstwo osób go nosi i bardzo go sobie chwalą. Zdrowe i wysportowane ciało ma wpływ również na nasze samopoczucie, a odpowiedni rozmiar biustonosza sportowego mocno w tym pomaga.

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy siłownia to sport?
Czy joga to sport?

Czy joga to sport?

22 marca 2024

Czy wędkarstwo to sport?

Jesteś zainteresowany reklamą?