Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie są rodzaje kadzidełek?

16 września 2021 rodzaje kadzidełek

Naturalne kadzidełka można podzielić ze względu na tworzywo, sposób palenia czy właściwości. Możliwości jest wiele, dlatego warto wiedzieć, czym różnią się od siebie poszczególne kadzidła, aby wybrać odpowiedni produkt dla siebie.

Kadzidła pałeczki

Jest to najpopularniejszy kształt kadzidełka. Pałeczki są dostępne w wielu zapachach i rozmaitych długościach, służąc do perfumowania pomieszczenia lub do użytku religijnego. Czas palenia jest proporcjonalny do długości kija. Dzięki jednolitej grubości pałeczki zapach uwalnia się równomiernie i stopniowo.

Kadzidło spiralne

Modele spiralne wykonane są wyłącznie z materiału kadzidłowego. Nie zawierają drewnianego lub bambusowego rdzenia w środku. Zamiast formować surowiec w pałeczkę, materiał prasuje się w kształt spirali, aby wydłużyć czas palenia. Tego typu kadzidełka nie mogą być jednak zbyt długie, ponieważ zwiększa to ryzyko złamania.

Kadzidło stożkowe

Kadzidełka stożkowe wykonane są z mieszanki olejków eterycznych i proszków. Uwalniają intensywny aromat, który szybko wypełnia całe pomieszczenie. Tego typu kadzidła często są stosowane w szkołach jogi i miejscach przeznaczonych do medytacji, ponieważ wybrany zapach może pomóc w wyciszeniu się i praktyce uważności. Aby zapalić takie kadzidełko, należy przyłożyć zapałkę do czubka stożka i poczekać, aż płomień intensywnie się rozżarzy. Dopiero po upływie kilkunastu sekund można go zdmuchnąć.

Kadzidełka w proszku

Tego typu wersje są wyłącznie sproszkowanym materiałem kadzidłowym. Kadzidełko w proszku dodaje się do rozpalonego krążka węglowego i rozpala w misce. Proszek spala się wraz z rozpalonym węglem drzewnym i wydziela zapach charakterystyczny dla wybranej kompozycji surowców, użytych do stworzenia kadzidła.

Jak wykonane są kadzidełka naturalne?

Wszystkie kadzidła wykonywane są bardzo precyzyjnie w tradycyjny sposób praktykowany od stuleci – z ręcznie walcowanej masy roślinnej. Głównymi składnikami większości z nich są:

  • białe i czerwone drzewo sandałowe,
  • goździki,
  • kardamon,
  • szafran,
  • gałka muszkatołowa,
  • cynamon,
  • proszek jałowcowy.

Do nich dodaje się szereg innych ziół i roślin leczniczych rosnących w wyższych partiach Himalajów, korę drzew owocowych, sproszkowane kwiaty, liście i pestki oraz drobiny kamieni półszlachetnych (m.in. turkus i lazuryt). Różnorodny wybór kadzidełek sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komfort i styl na każdą noc: damskie piżamy Henderson
Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie

Jesteś zainteresowany reklamą?