nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Lifestyle

Kurs paralotniarski Warszawa

Kurs paralotniarski Warszawa

Lot paralotnią to dla wielu osób bez wątpienia spełnienie marzeń o lataniu. Wbrew błędnemu przekonaniu nie jest to zajęcie zarezerwowane tylko dla wybranych. Tak naprawdę paralotnią latać może każdy samodzielnie po ukończeniu kursu albo razem z doświadczonym pilotem, który zabierze nas w przestworza. Dlaczego warto zdecydować się na kurs paralotniarski Warszawa? Czemu szkolenia paralotniowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem?
 

  1. Loty na paralotni
  2. Szkolenie paralotniowe
  3. Kurs paralotniarski Warszawa

Kursy paralotniowe umożliwiają podziwianie piękna świata z zupełnie innej, bardzo ciekawej perspektywy.

Loty na paralotni

Paralotnia, zwana też glajtem, jest rodzajem szybowca o miękkim płacie nośnym (miękkopłat). Wywodzi się w prostej linii od tzw. spadochronów szybujących, od których odróżnia się dużo większą doskonałością i sterownością. Jest używana przede wszystkim do celów sportowych i rekreacyjnych. W Polsce nadzór nad działalnością podmiotów lotniczych sprawuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.
 Co sprawia, że w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na kurs paralotniowy? Dlaczego jest to popularna forma spędzania czasu? Ponieważ loty na paralotni to ekologiczna forma rekreacji, która nie wymaga silnika, a start może być wykonany bezpośrednio ze zbocza góry, albo na terenach płaskich za pomocą specjalnej wyciągarki, która holuje paralotnię na kilkaset metrów. Następnie lina zostaje odpięta, a paralotnia leci samodzielnie. Dzięki sile nośnej paralotnia szybuje w powietrzu. Jest to nie tylko bardzo ciekawa forma rekreacji, ale również sposób na zapewnienie sobie ekstremalnych doświadczeń. To, co czujemy w trakcie takich lotów, jest jedyne w swoim rodzaju i na stałe zostaje w pamięci, jako wspaniałe wspomnienia.

Szkolenie paralotniowe

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z paralotniarstwem? To prostsze niż myślisz! Nie ma znaczenia, czy chcesz tego doświadczyć tylko jednorazowo, czy mieć nową życiową pasję. Nie musisz się do tego specjalnie przygotowywać fizycznie. Pamiętaj tylko, że waga ubranego, gotowego do lotu pasażera nie może przekraczać 110 kg. Pasażer paralotni musi być w stanie dynamicznie przebiec kilkanaście, kilkadziesiąt metrów. Warto pamiętać, że pasażer nie może cierpieć na choroby psychiczne, poważne choroby serca, czy padaczkę. Szkolenie paralotniowe wyklucza też bycie pod wpływem środków odurzających i alkoholu.
 Przed lotem powinieneś założyć wygodne, ciepłe ubranie i buty (najlepiej takie, które zakrywają kostki). Przed lotem otrzymasz kask i przejdziesz instruktaż, który wyjaśnia wszelkie aspekty pozwalające na bezpieczne wykonanie lotu na paralotni. W trakcie lotu oprócz głównego skrzydła paralotni masz także do dyspozycji spadochron ratunkowy. Na ukończenie szkolenia paralotniowego potrzeba ok. 7 dni.

Kurs paralotniarski Warszawa

Na kurs paralotniarski możesz umówić się telefonicznie w odpowiednim dla Ciebie terminie albo korzystając z formularza kontaktowego. Loty są przeprowadzane w okresie od wiosny do jesieni, przy sprzyjającej pogodzie, czyli bez opadów, przy prędkości wiatru poniżej 15 km/h. W przypadku złych warunków pogodowych umawia się na inny termin. W końcu bezpieczeństwo to podstawa, a silne deszcze i wiatry mogłyby stanowić zagrożenie. W trakcie kursu nauczysz się, w jaki sposób działa paralotnia. Będziesz również umiał operować nią na ziemi, a następnie wykonasz 30 samodzielnych lotów pod okiem doświadczonego instruktora. W trakcie lotów będziesz nabywał kolejne cenne umiejętności.
 Po szkoleniu paralotniowym możesz zdać egzamin na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni, by móc latać samodzielnie! Pod okiem fachowców w trakcie kursu możesz rozwijać swoje umiejętności. Dodatkowo możesz dołączyć jako samodzielny pilot na jeden z licznych wyjazdów paralotniowych. Grupa profesjonalistów z bardzo różnorodnym i bogatym doświadczeniem będzie świetnym towarzystwem do spędzenia czasu w trakcie lotów. Jeśli kochasz latać i chcesz to robić samodzielnie, zapisz się na kurs już dziś. Emocje i niezapomniane wrażenia czekają!

Udostępnij