nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Lifestyle

Mury piłkarskie – popraw swoją celność

Mury piłkarskie – popraw swoją celność

Pewnie niejeden adept futbolu słyszał podczas swojej przygody z piłką nożną historię Davida Beckhama, który by dojść do perfekcji wykonywania rzutów wolnych, wieszał w rogach bramki… opony! Czy była to prawda, czy nie – nieważne. Ważne jest to jakie efekty osiągnął Anglik, trenując ten stały fragment. W dzisiejszych czasach nie trzeba już wieszać opon w rogach bramki, czy zaklejać taśmą słupka i poprzeczki. Co prawda takie techniki tworzą niesamowity klimat, a przede wszystkim wspaniałe wspomnienia na dalsze lata naszego życia, to współcześnie nie są one konieczne. Powstały przecież płachty na bramkę, więc jeżeli wykonujesz trening indywidualnie, bez bramkarza, to takie rozwiązanie jest bardzo dobre. Oprócz płacht powstały także mury piłkarskie, czyli coś, co weszło na rynek względnie niedawno. Mury piłkarskie to idealna opcja dla młodszych i starszych fanatyków piłki nożnej, dla amatorów i profesjonalistów, dla kobiet i dla mężczyzn – dla każdego!

Jaki mur piłkarski wybrać?

Przed zakupem musisz przede wszystkim postawić sobie pytanie, dla kogo będzie przeznaczony mur? Dla dziecka, czy dla dorosłego? Wysokość murku jest bowiem bardzo ważna. Najbardziej popularna wysokość, to 180 cm, natomiast są dostępne również niższe zestawy, jak np. 165 cm, 150 cm, czy 125 cm. Drugie pytanie, które powinno wypłynąć z twoich ust przed zakupem to waga i materiał, z którego ma być wykonany murek. Zespoły profesjonalne będą bowiem zwolennikami trwalszych, cięższych i metalowych murków, przynajmniej zazwyczaj. Niektórzy jednak chcą, aby murek był mobilny i lekki, np. do przeznaczenia na ogródku. W tym przypadku warto rozejrzeć się za murkiem dmuchanym, czy też siateczkowym. Trzeci aspekt to wybór pomiędzy murkiem stojącym a ruchomym. Często osobno do murku piłkarskiego potrzebna jest podstawka i to właśnie jej wybór spowoduje, że twój murek będzie ruchomy, albo i nie! Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają poszczególne rodzaje murków, to warto odwiedzić witrynę: https://yakimasport.com/pl/sprzet-treningowy/mury-podstawki.

Czy warto zainwestować w mur piłkarski?

Nie trzeba ukrywać, że inwestycja w jakikolwiek sprzęt piłkarski to zawsze wydatek. W niektórych przypadkach warto jednak przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na coś, co w przyszłości pozwoli Ci osiągnąć sukces! Jeżeli jesteś zafascynowany takimi piłkarzami jak Juninho Pernambucano, James Ward-Prowse, czy, wcześniej wspomniany, David Beckham, to taki murek pozwoli zbliżyć się do swojego marzenia, jeżeli jest nim perfekcyjne wykonywanie rzutów wolnych. Czasami taki murek może posłużyć również jako doskonała zasłona do treningu bramkarskiego. Ma więc swoje zastosowania, nie tylko dla zawodników ofensywnych, z pola, ale także dla golkiperów.

Profesjonalne użycie

Praktycznie w każdym profesjonalnym zespole, a coraz częściej w tych bardziej amatorskich, murek piłkarski to podstawa. Dmuchany, siatkowy, metalowy – taki, jaki zespołowi posłuży najlepiej. Co ciekawe, nie zanosi się na to, aby firmy produkujące mury przystopowały z nowymi pomysłami. Po sieci niedawno krążył film, w którym to Toni Kross z resztą swoich klubowych kolegów wykonywali rzuty wolne, a elektryczny murek podnosił się, kiedy piłka się do niego zbliżała. Piłka nożna cały czas nas zaskakuje!

 

Udostępnij