Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Najlepsi polscy gracze w darta – dart ranking

13 września 2023 Najlepsi polscy gracze w darta

Dart, znany również jako rzutki, to jedna z popularniejszych gier sportowych na świecie, która przyciąga rzesze graczy i kibiców. W Polsce również ta dyscyplina zyskuje coraz większą popularność, a polscy zawodnicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym polskim darterom i ich aktualnej pozycji w światowym rankingu darta (dane z 09.2023).

Krzysztof Ratajski -polski orzeł na światowej arenie

Krzysztof Ratajski, znany jako „Polish Eagle,” to bez wątpienia jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk wśród polskich darterów. Ratajski, który zaczął swoją karierę już 20 lat temu, obecnie znajduje się w czołówce światowego rankingu darta.

Według najnowszego rankingu opublikowanego 11.09.2023 Krzysztof Ratajski zajmuje imponujące 21. miejsce na świecie. Nadal brakuje mu do najlepszych, ale jego regularne występy na arenie międzynarodowej pozwalają wierzyć, że może sięgnąć jeszcze wyżej.

Ratajski to doświadczony zawodnik, który w swoje karierze sięgnął ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Ponadto grał w półfinałach World Matchplay i World Series of Darts Finals oraz w ćwierćfinale UK Open. Jego sukcesy cieszą polskich kibiców, którzy z pasją wspierają swojego rodaka na międzynarodowej scenie darta.

Radek Szagański — Polak z Irlandii w światowym rankingu

Kolejnym z reprezentantów Polski w światowym rankingu darta jest Radek Szagański, który na co dzień mieszka w Irlandii. Pomimo swoich 43 lat, Szagański nadal aktywnie rywalizuje i posiada licencję PDC. Aktualnie zajmuje 83. miejsce w rankingu światowym.

Radek Szagański, znany jako „Harper Boy,” aspiruje przede wszystkim do utrzymania się w PDC, co stanowi duże wyzwanie. Pomimo ostatniego spadku w rankingu, wierzy w swoje umiejętności i planuje długoletnią karierę w darcie.

Krzysztof Kciuk — doświadczony weteran z licencją PDC

Krzysztof Kciuk, znany jako „The Thumb,” to doświadczony gracz, który od ponad dwóch dekad rywalizuje w darcie. Jego kariera jest pełna zwycięstw i zdobywania licencji PDC, a aktualna pozycja w rankingu to 84. miejsce.

Kciuk regularnie startuje w turniejach Players Championship, choć jego występy kończą się często na początkowych rundach. W sezonie 2021 wziął udział w UK Open, dochodząc do 3. rundy. Niestety, ostatnio nie spisuje się najlepiej, choć wciąż mieści się w pierwszej 100 rankingu, ale jako doświadczony zawodnik nadal pozostaje ważnym graczem w polskim darcie.

Kanik Tytus — ostatni wśród Polaków

Tytus Kanik, urodzony 17 maja 1984 roku, to wyjątkowy polski zawodnik w darta, który zyskał uznanie zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie darterskiej. Jego imię jest dobrze znane w kręgach miłośników rzutek, a jego osiągnięcia budzą podziw w polskim świecie sportu.

Obecnie, zajmując 173. miejsce w światowym rankingu darta, Tytus Kanik nadal pozostaje aktywnym uczestnikiem międzynarodowych turniejów darterskich. Jego doświadczenie, umiejętności i status posiadacza karty PDC Tour Card czynią go ważnym graczem na arenie międzynarodowej.

Dart ranking i polscy gracze

Polscy darterzy zyskują coraz większą rozpoznawalność i sukcesy w międzynarodowym świecie darta. Krzysztof Ratajski, Tytus Kanik, Krzysztof Kciuk i Radek Szagański to tylko niektórzy z utalentowanych zawodników reprezentujących Polskę na arenie światowej. Ich obecność w światowych rankingach to dowód na rosnącą siłę polskiego darta i nadzieję na kolejne sukcesy w tej ekscytującej dyscyplinie sportu.

Warto śledzić dart ranking, obserwować ich występy i trzymać kciuki za naszych reprezentantów w międzynarodowej rywalizacji darterskiej.

Materiał zewnętrzny

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kadra Polski na Euro 2024
Czy siłownia to sport?
Czy joga to sport?

Czy joga to sport?

22 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?