Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Najlepsze i najciekawsze baseny termalne w Polsce

24 września 2020


W ostatnim czasie popularne termy cieszą się dużym zainteresowaniem. Wiele osób korzysta właśnie z tego rodzaju wypoczynku, ponieważ oprócz dobrej zabawy termy działają wspaniale na nasz organizm.

Jak wpływa na nasze zdrowie woda termalna?

Termy to przede wszystkim wody zawierające mnóstwo pierwiastków potrzebnych naszemu organizmowi. Dzięki kąpieli w takich wodach możemy wyeliminować bóle mięśni a nawet poprawić pracę serca czy zwiększyć nasz metabolizm i obniżyć stres, jednak to tylko nieliczne z działań jakie przynoszą nam te uzdrowiskowe wody, dlatego warto choć kilka razy w roku skorzystać z kąpieli w termach.

Najlepsze termy w Polsce.

Do najciekawszych miejsc z basenami termalnymi w naszym kraju bez wątpienia możemy zaliczyć Termy Uniejów, położone niedaleko Łodzi. Kompleks ten posiada wiele atrakcji takich jak strefy kąpielowe wewnętrzne oraz zewnętrzne jak również strefy saun i masażu. Termy w Uniejowie zawierają wody termalne w różnych wariantach, dlatego każda przyjeżdzająca tu osoba znajdzie coś dla siebie. Warto dodać, że obiekt posiada własny hotel, dzięki czemu można spokojnie przyjechać tutaj na kilka dni.
Następnym ciekawym kompleksem są Termy w uzdrowisku Lądek Zdrój, gdzie do naszej dyspozycji mamy przepiękny basen z XVII wieku, który znajduje się pod kopułą budynku. Oprócz tego obiekt wyposażony jest w inne baseny lecznicze a uzdrowisko posiada szereg ciekawych zabiegów leczniczych w bardzo przystępnych cenach.
Kolejnym miejscem są termy położone niedaleko Warszawy w miejscowości Mszczonów. W tym kompleksie basen i jacuzzi zewnętrzne dostępne jest przez cały rok, dlatego nawet zimą możemy skorzystać z dobrodziejstw wodnych pierwiastków. Ponad to obiekt posiada baseny rekreacyjne, brodziki dla dzieci, grotę solną oraz suche sauny.
Termy Chochołowskie natomiast są największymi w Polsce, oprócz basenów termalnych wyposażonych w liczne zjeżdżalnie, stanowiska do masażu czy siatkę wspinaczkową możemy skorzystać także z siłowni, spa czy placów zabaw dla dzieci. Odpoczywając w okolicach Zakopanego warto jest wybrać się właśnie w to miejsce.
Na miano najlepszych term w Polsce zasługuje również Bania w Białce Tatrzańskiej. Termy te są nowoczesnym kompleksem basenów termalnych, jak również obiekt posiada spa oraz aquapark. Termy w Białce można odwiedzać o każdej porze roku tym bardziej, że jest tu dostępne mnóstwom atrakcji takich jak min. sztuczne fale, armatki wodne, jacuzzi czy gejzery.
Jeśli wypoczywamy lub jedziemy do Poznania warto jest skorzystać z tamtejszego kompleksu wód geotermalnych. Termy Maltańskie położone są w samym centrum Poznania i posiadają, aż 18 basenów sportowych oraz 14 miejsc dla zwolenników saun i łaźni. Oprócz tego obiekt posiada spa oraz aquapark.
Termy Szaflary to kolejny obiekt położony na Podhalu, wyposażony został w cztery baseny oraz liczne urządzenia do hydromasażu. Szaflary jest miejscem gdzie fani zjeżdżalni mogą nacieszyć się ich ponad 55 metrową długością. Oprócz tego w skład obiektu wchodzi saunarium oraz sala fitness.

Wyjazd w kompleksy termalne to nie tylko ciekawa propozycja na spędzenie czasu z dziećmi, ale również może być idealnym prezentem na weekend dla dwojga.

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Komfort i styl na każdą noc: damskie piżamy Henderson
Czym tak właściwie jest temperament?
Czym jest Deja Vu? Wyjaśnienie

Jesteś zainteresowany reklamą?