Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Noclegi na Majorce – jak wybrać idealne miejsce dla siebie?

7 listopada 2022 majorka

Majorka to popularne miejsce turystyczne, które każdego roku cieszy się dużą ilością odwiedzających. Zwykle takie wakacyjne destynacje jak ta hiszpańska wyspa, wymagają od nas sprytu jeśli chodzi o nocleg i transport. Przez dużą liczbę podróżujących osób ciężko jest znaleźć korzystne noclegi na Majorce na ostatnią chwilę lub po okazyjnej cenie. Mimo, że Majorka jest stosunkowo drogim miejscem na wakacje, jest różnorodna i zapewni nam mnóstwo różnych atrakcji. To sprawia, że jest idealnym miejscem na wakacyjną rozpustę. 

Przygotowaliśmy poradnik, jakie miejsce na noclegi na Majorce wybrać, zależnie od tego na czym nam najbardziej zależy w wakacje.  

Majorka dla rodzin z dziećmi

Majorka to wyspa, która ma wszechstronny charakter. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. To dobra wiadomość dla rodzin z dziećmi. Z łatwością  można znaleźć miejsca, które nie tylko będą bogate w atrakcje dla dzieci, ale również będą miały rozbudowaną strukturę zaopatrzeniową – bliskość sklepów i aptek może bardzo pomóc rodzicom. Plaża natomiast będzie piaszczysta, a brzeg płytki i bezpieczny. Jeśli zależy nam na takich warunkach warto jest popatrzeć na noclegi na Majorce w takich rejonach jak Alcudia, Playa de Muro oraz Cales de Mallorca. 

majorka

Majorka dla par

Istnieje przekonanie, że cała Majorka będzie miejscem idealnym dla par. Przez piękne plażę, dużą ilość restauracji i innych atrakcji, można mieć wrażenie, że nie znajdziemy niczego co się wyróżnia swoim pięknem i romantyzmem. Okazuje się, że są miejsca, w któych zakochai będa czuli się bardziej wyjątkowo. Takimi regionami są Valldemossa, Porto Cristo, Polensa i Puerto de Andratx. Te miejsca zapewnią nam nie tylko piękne widoki, ale także bardzo dobre restauracje, ciasne uliczki na romantyczne spacery oraz spokój i prywatność. 

Noclegi na Majorce dla kochających ciszę

Majorka nie należy do miejsc, które słyną ze spokoju. Dlatego znalezienie noclegu w takim rejonie może być najtrudniejszym zadaniem. Warto wtedy udać się do miejscowości, które nie są zwykle proponowane przez biura podróży. Będziemy wtedy mogli liczyć na mniejszą ilość osób, odwiedzającą to miejsce. Minusem wyboru takiej destynacji może być transport. W mniej turystycznych miejscach na wyspie, transport publiczny kuleje, więc możemy być zmuszeni do wypożyczenia auta. 

Miejscowości, które mogą być bardziej spokojne niż najbardziej oblegane turystyczne miejsca to Can Picafort, Sa Coma, a Font de Sa Cala, Cala Gat i El Toro. Te miejsca powinny spełnić nasze oczekiwania nie tylko w kwestii ciszy, ale również i pięknych krajobrazów. 

Jak długo boli noga po endoprotezie biodra?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gdzie wyjechać na krótki urlop w Polsce?
Od kiedy Warszawa jest stolicą Polski?
Ile czasu leci się do Tajlandii z Polski?

Jesteś zainteresowany reklamą?