nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

ĆwiczeniaLifestyleSportZakupyZdrowie

Odpowiedni trening na uzyskanie masy.

Odpowiedni trening na uzyskanie masy.

Osoby chcące ładnie wyrzeźbić swoje ciało, powinny najpierw uzyskać odpowiednią masę mięśniową, należy jednak pamiętać, że ten rodzaj treningu jest niezwykle wymagający oraz trudny.

Odpowiedni trening na masę

Zaczynając każdą aktywność fizyczną powinniśmy najpierw dobrać dla siebie odpowiedni plan, który pomoże nam osiągnąć wymarzony efekt. Jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej, należy brać pod uwagę kilka istotnych szczegółów. Ćwiczenia jakie powinniśmy wykonywać muszą być bardzo wymagające tak, abyśmy zaangażowali do pracy jak najwięcej mięśni. Po treningu należy zadbać o odpoczynek i regenerację naszego ciała, jest to bardzo istotne, aby nie doprowadzić do przeciążenia mięśni. W okresie budowania masy mięśniowej ważne jest, by oprócz białka stosować również suplementację odpowiednich odżywek, takich jak np.BCAA, które pomogą szybciej dojść do siebie po treningach. aby nasz trening był w pełni odpowiedni należy go podzielić na ćwiczenia wielostawowe oraz izolowane. Pierwsza grupa ćwiczeń angażuje dużą liczbą mięśni i jest idealna do budowy masy mięśniowej.

Jeżeli chcemy wykonywać takie ćwiczenia w domu potrzebne nam będą: hantle, sztanga oraz drążek do podciągania. Ćwiczenia izolowane skupiają się tylko na pracy jednego stawu, są idealnym uzupełnieniem całego treningu. Warto również zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby początkujące na dobór odpowiedniego dla nich obciążenia, ponieważ wiele niedoświadczonych osób, aby zaimponować rówieśnikom podnosi więcej niż powinno co jest podstawowym błędem.
Kolejną ważną rzeczą są przerwy, jakie powinniśmy wykonywać między seriami. W zależności od rodzaju ćwiczenia powinny one wynosić do około 5 minut. Osoby początkujące mogą zacząć od tak zwanego Full Body Workut. Jest to trening, który pozwala częściej trenować każdą grupę mięśni oraz niweluje stres i przyspiesza dodatkowo regenerację organizmu.

Przykładowy zestaw ćwiczeń na masę mięśniową

Stojąc wykonujemy wyciskanie żołnierskie w ilości czterech serii każda po dwanaście powtórzeń. Następnie robimy pompki na poręczach w tej samej ilości serii i powtórzeń. Kolejnym ćwiczeniem jest wyciskanie sztangi na ławce cztery serie po dziesięć powtórzeń, również taką samą liczbę powtórzeń wykonujemy robiąc martwy ciąg na prostych nogach. Ostatnim ćwiczeniem jest plank bokiem, który robimy w czterech seriach po 40 sekund na jedną stronę.
Oczywiście nie zapominamy o przerwach między powtórzeniami.

Idealny trening dla naszego ciała, jest w stanie tylko dobrać nam trener. Osobą którym zależy na uzyskaniu w krótszym czasie wymarzonego celu, powinny skorzystać z jego usług. Trener personalny oprócz oczywiście motywacji do działania i planu treningowego, dobierze dla nas odpowiednią dietę. Obecnie w każdym mieście jest sporo osób – również kobiet posiadających uprawnienia trenera personalnego, dlatego nie będzie żadnego problemu, aby wybrać odpowiednią dla nas osobę. Jeżeli jednak wolimy sami pracować nad swoim ciałem warto jest robić to w sposób mądry, by nie nabawić się kontuzji.

Udostępnij