nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Sport

Piłka nożna – Jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tego sportu?

Piłka nożna – Jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tego sportu?

Piłka nożna jest sportem, który posiada największą rzeszę sympatyków. Wiele osób nie tylko śledzi swoje ulubione rozgrywki piłkarskie, dopinguje swoim klubom, ale również z chęcią uprawia ten sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Choć do samej gry nie potrzeba jest zbyt wiele, warto posiadać odpowiedni sprzęt, który ułatwi, jak i umili nam rozgrywkę, oraz zabezpieczy przed urazami i kontuzjami. Możesz go kupić w sklepie: https://sporttiw.pl/.

Obuwie piłkarskie

W zależności od nawierzchni, na jakiej postanowimy grać, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie. Do zmagań na trawiastej murawie niezbędne będą tutaj popularne korkotrampki. Pomogą one poruszać się na boisku dzięki zwiększonej przyczepności do podłoża. Jeśli decydujemy się gra na hali, obuwiem, po jakie należy sięgnąć, są halówki ze specjalną antypoślizgową podeszwą.


Jeżeli zamierzamy grać w piłkę nożną zarówno latem na trawiastej murawie, jak i zimą na hali, niezbędne będzie zaopatrzenie się w kilka par specjalnego obuwia. Tutaj z pomocą przyjdzie nie jeden sklep piłkarski, w dzisiejszych czasach mogą one popisać się bardzo szerokim asortymentem dopasowanym do każdego zawodowego piłkarza, jak i jednakowo dla zwykłych amatorów futbolu.

Koszulka i spodenki piłkarskie

Dobra odzież piłkarska powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Należy bardzo dobrze dopasować ją do sylwetki, aby uniknąć wszelkiego rodzaju, dyskomfortu i otarć. Koszulka powinna być wykonana z lekkiego materiału dobrze przepuszczającego powietrze i chłonącego pot, minimalizując tym samym otarcia powstającego na skórze.
Spodenki piłkarskie również powinny posiadać odpowiednią cyrkulację powietrza. Tutaj należy postawić na wygodę. Większość spodenek posiada sznurek do regulacji w pasie. Pomoże on dopasować spodenki do postury, zapobiegając osuwaniu się ich podczas gry.

Rękawice bramkarskie

Rękawice są niezbędnym przedmiotem każdego bramkarza. Jeżeli zdecydujemy się uprawiać piłkę nożną właśnie na pozycji goalkeepera. Tutaj również z pomocą przychodzą sklepy piłkarskie. Przy wyborze rękawic należy skupić się na sposobie, jakim została wykonana ich wewnętrzna część. Pianka odpowiada za przyczepność oraz za skuteczną amortyzację piłki i ich wyłapywanie.

Główne trzy typy rękawic bramkarskich


-FLAT: klasyczny krój szycia rękawic, idealny dla amatorów piłki nożnej oraz początkujących

-Rollfinger: rękawice o zwiększonej powierzchni z dodatkową pianką

-Negative: rękawice szyte za pomocą wewnętrznego szwu, mocno przylegające do dłoni

Udostępnij