nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Zakupy

Ranking słuchawek bezprzewodowych z godnymi polecenia modelami

Ranking słuchawek bezprzewodowych z godnymi polecenia modelami

Jeśli ktoś ma dosyć problematycznych kabli w słuchawkach, które ograniczają swobodę ruchów, to warto postawić na słuchawki bezprzewodowe. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające osoby znajdą dla siebie idealny model urządzenia do pracy, grania, słuchania muzyki, oglądania filmów. Słuchawki wyposażono w pojemny akumulator zapewniający wielogodzinne użytkowanie na jednym ładowaniu. Będzie można używać ich w dowolnym momencie i miejscu. Lekkie i wygodne modele są idealne dla osób aktywnych fizycznie. Nowoczesne słuchawki bezprzewodowe mogą być wyposażone nawet w funkcję aktywnego tłumienia szumów.

Jak znaleźć dla siebie idealne słuchawki bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe zapewniają komfort użytkowania, nie trzeba martwić się ciągle zaplątanym przewodem o ograniczonej długości. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to o regularnym ładowaniu akumulatora, ale nowoczesne modele słuchawek są energooszczędne i pozwalają na wielogodzinne używanie na jednym ładowaniu. Słuchawki bezprzewodowe mogą działać w oparciu o sygnał radiowy lub podczerwień, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu z funkcją Bluetooth. Zapewni to szybką i bezproblemową łączność z dowolnym urządzeniem mobilnym oddalonym od słuchawek o nawet kilka metrów. Znika konieczność podłączania słuchawek do portu audio jack urządzenia. Słuchawki bezprzewodowe mogą być nauszne, douszne lub dokanałowe. Jeśli komuś zależy na dobrej izolacji od hałasów z zewnątrz, to można mu polecić słuchawki douszne, zakończone uszczelkami z gumy lub pianki. Wygodniejsze są jednak słuchawki nauszne, które mogą być zamknięte, otwarte lub półotwarte. Szczelnie zamknięte, nie przepuszczą odgłosów ani do ucha użytkownika ani do otoczenia. Do użytku domowego można zdecydować się na modele otwarte, które zapewnią dobrą wentylację ucha. Z kolei słuchawki półotwarte łączą w sobie cechy modeli otwartych i zamkniętych, gwarantują bardzo dobrą jakość dźwięków, świetnie izolują hałasy i właściwie wentylują uszy.

Przy wyborze słuchawek bezprzewodowych należy mieć na uwadze ich czułość, impedancję, pasmo przenoszenia, wielkość membrany, możliwość regulacji i funkcje dodatkowe. Zaleca się wybierać słuchawki oferujące jak najszersze pasmo przenoszenia. Jeśli ktoś szuka słuchawek do grania lub chce móc komfortowo rozmawiać z bliskimi przez Internet, to należy poszukać modelu wyposażonego w mikrofon. Istotne będzie to, aby oferował on dobrej jakości dźwięk. Warto też sprawdzić, czy słuchawki są wzbogacone o eliminację pogłosu w mikrofonie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli prowadzi się rozmowy telefoniczne/VoIP. Z mobilnych rozwiązań polecić można słuchawki mające składaną konstrukcję, niektóre nie zajmują wiele miejsca po złożeniu, są łatwe w transporcie. Mile widziana będzie aktywna redukcja szumów, dzięki czemu dźwięki otoczenia podczas słuchania muzyki/oglądania filmu/grania będą tłumione. Ciekawą funkcją jest Multipoint, czyli możliwość podłączenia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego do dwóch różnych urządzeń w tym samym czasie. Przyda się też opcja szybkiego ładowania.

Słuchawki bezprzewodowe JBL Tune 500 BTt

Ranking słuchawek bezprzewodowych otwiera model JBL Tune 500 BT cieszący się szeregiem pozytywnych opinii wśród użytkowników. Są to słuchawki nauszne z wbudowanym mikrofonem wyposażone w Bluetooth, mające zasięg 10 metrów i maksymalny czas pracy 16 godzin. Maksymalne pasmo przenoszenia wynosi 20 tysięcy Hz, możliwe jest regulowanie głośności. Waga słuchawek to 155 g. Urządzenie ma wbudowany głośnik stereo, można liczyć na bogaty dźwięk i świetne wrażenia dzięki odtwarzaniu go z lewej i prawej strony. Słuchawki można złożyć, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Pojemność baterii wynosi 300 mAh, czas potrzebny na jej całkowite naładowanie to 2h. Z dodatkowych funkcji wymienić warto możliwość używania jako zestawu słuchawkowego, etykiety i komendy głosowe.

Xiaomi True Wireless Earphones 2

Zaletą słuchawek Xiaomi Mi True Wireless jest przystępna cena i dobra jakość. Można liczyć na uniwersalne brzmienie, komfort użytkowania. W każdej słuchawce znajduje się mikrofon, bezprzewodową transmisję umożliwia Bluetooth, wynosi ona 10 metrów, a częstotliwość to 20-20000 Hz. Czas pracy urządzenia jest stosunkowo krótki, bo tylko 4 godziny. Może jednak zostać wydłużony dzięki etui do ładowania do aż 14 godzin. Jedna słuchawka waży zaledwie 4 g. Słuchawki są bardzo dobrze wyprofilowane, włożone do etui zmieszczą się nawet do kieszeni spodni, dzięki czemu można je mieć przy sobie w dowolnym miejscu. Do zalet słuchawek zaliczyć można sprawną autopauzę, wysoką jakość rozmów, obsługę AAC, opcjonalny LHDC. Sterowanie urządzeniem i jakość basu powinny zostać jednak lepiej dopracowane.

Huawei FreeBuds 4i

Słuchawki Huawei FreeBuds 4i odznaczają się minimalistycznym i nowoczesnym designem, ich ergonomiczna konstrukcja gwarantuje komfort podczas wielu godzin użytkowania. Słuchawki wykrywają hałasy otoczenia i redukują je, a po przejściu do trybu świadomości możliwe jest prowadzenie swobodnej rozmowy bez ich zdejmowania. Słuchawki Huawei FreeBuds 4i są wyposażone w bardzo czułe czujniki dotykowe, dzięki którym można liczyć na intuicyjną i precyzyjną obsługę. Zasięg słuchawek wynosi 10 metrów, a maksymalny czas pracy 10 godzin. Pasmo przenoszenia mieści się w granicach 20-20000 Hz. Waga słuchawek to zaledwie 11 g. Użytkownicy docenią świetną przyczepność słuchawek, nie wypadają one z uszu nawet podczas wykonywania treningu dynamicznego.

Jabra Elite 75t

Słuchawek bezprzewodowych zapewniających wręcz imponującą jakość dźwięku nie trzeba daleko szukać, są nimi Jabra Elite 75t i Elite Active 75t. Na ich korzyść przemawia też lekkość, komfort użytkowania, niewypadanie z uszu, aktywną redukcję szumu, wodoszczelność i pyłoszczelność, kompatybilność z system Android i iOS, funkcję HearThrough, niewielkie etui do ładowania, aplikacja na telefon w języku polskim. Te nowoczesne słuchawki wspierają kodeki SBC i AAC, mają funkcję automatycznego wyłączania się i szybkiego ładowania, przyciski sterujące, wbudowany mikrofon MEMS. Pasmo przenoszenia częstotliwości słuchawek wynosi 20-20000 Hz, mając konstrukcje dokanałową, złącze USB typu-C, zasięg do 10 metrów. Można liczyć na komunikaty i sterowanie głosowe, opcje podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie, mocny i charakterystyczny bas, maksymalny czas pracy ponad 7 godzin (przy użyciu etui do aż 28 godzin).

Samsung Galaxy Buds Pro

Jeśli ktoś szuka wygodnych słuchawek bezprzewodowych, które nie będą wypadać z uszu, zapewnią dobrej jakości rozmowy głosowe, to warto postawić na model Samsung Galaxy Buds Pro. Korzystając z aplikacji AI life, można skonfigurować wiele gotowych gestów zgodnie ze swoimi preferencjami. Do zalet zaliczyć można mocny bas, świetny system dwupoziomowy ANC, wysoką wodoodpornością IPX7, aż trzy mikrofony, funkcję Auto Switch, i Buds Together, tryb dla graczy, wagę z pudełkiem 45 g, liczne czujniki (akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, czujnik dotykowy, Hall, VPU). Maksymalny czas pracy wynosi 5 godzin, zasięg 10 metrów, a częstotliwość 20-20000 Hz. Łatwe sterowanie dotykowe, wysoka jakość wykonania, możliwość połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie to jedne z wielu zalet słuchawek Samsung Galaxy Buds Pro/

Słuchawki bezprzewodowe douszne ranking – czy warto wybrać AirPAds?

Marka Apple znana jest nie tylko ze swoich kultowych iPhone’ów i Macbooków, ale też z AirPadsów. Słuchawki bezprzewodowe Apple noszą użytkownicy na całym świecie, bardzo cenią sobie te gadżety. Miłośnicy nowinek technologicznych, innowacyjnych rozwiązań, z pewnością będą zadowoleni produktem kultowej marki. Obie słuchawki działają od siebie całkowicie niezależnie, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Apple AirPods mogą posłużyć jako słuchawka Bluetooth, dzięki czemu będzie można prowadzić rozmowy nawet podczas jazdy samochodem. Kolejną zaletą jest szybkie ładowanie, wystarczy kwadrans do tego, aby móc słuchać muzyki przez słuchawki przez kolejne trzy godziny. Mając przy sobie etui, czas pracy urządzenia zostaje wydłużony do aż 24 godzin. Są to świetne słuchawki dla osób podróżujących i aktywnych fizycznie. Waga pojedynczej słuchawki wynosi 4 g, a z etui 38 g. Apple AirPods wyposażone są w złącze Bluetooth/Lightning, dwa czujniki optyczne, dwa mikrofony, przyspieszeniomierz. Zasięg słuchawek wynosi 8 metrów, mają konstrukcję dokanałową, aktywną redukcję hałasu ANC.

Słuchawki bezprzewodowe ranking marki Philips

Philips słuchawki bezprzewodowe cieszą się sporą popularnością wśród użytkowników, do wyboru jest mnóstwo modeli, a na szczególną uwagę zasługuje między innymi Philips SHC5100/10. Mają one nauszną konstrukcję, wygodne muszle obite miękkim materiałem, elastyczny pałąk dopasowujący się do kształtu głowy. Maksymalny czas pracy wynosi 10 godzin, a zasięg aż 100 metrów dzięki transmisji radiowej. Pasmo przenoszenia to 10 – 20000 Hz, czułość 100 dB. 32-milimetrowy przetwornik głośnika gwarantuje świetną jakość dźwięku bez żadnych zakłóceń. Konstrukcja słuchawek jest lekka i jednocześnie bardzo wytrzymała, co przekłada się na długotrwałe użytkowanie. Słuchawki są zasilane akumulatorowo, można wybrać między dwoma kanałami transmisyjnymi minimalizującymi zakłócenia, aby zapewnić sobie przyjemność słuchania.

Słuchawki przewodowe iBOX X7

Ograniczony budżet nie musi być problemem, bo można z łatwością znaleźć dobrej jakości słuchawki w przystępnej cenie. Przykładem będą słuchawki bezprzewodowe iBOX X7. Będzie to świetna opcja między innymi dla graczy, nauszna konstrukcja zapewnia komfort użytkowania nawet w przypadku długotrwałej rozrywki. Pomimo braku możliwości pracy bezprzewodowej, sprzęt ten ma wiele zalet i nie ograniczają się one do atrakcyjnej ceny. Słuchawki zostały wyposażone w wysokiej jakości przetworniki, co gwarantuje świetne odwzorowywanie dźwięków. Nie trzeba martwić się żadnymi opóźnieniami ani zniekształceniami dźwięku. Pałąk został wzbogacony o mikrofon, można dopasować jego położenie do swoich indywidualnych preferencji. Długość przewodu wynosi 2,4 metra, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Szeroki zakres częstotliwości to kolejna zaleta słuchawek (od 20 do 20000 Hz). Ich czułość wynosi 102 dB/mW, impedancja 32 om. Użytkownicy cenią sobie nauszniki wykonane ze skóry ekologicznej, silikonowy przewód, mocną konstrukcję, elastyczny mikrofon.

Udostępnij