nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Zakupy

Rower trekingowy – klasyk czy elektryk? Wszystko co powinniście wiedzieć na ten temat

Rower trekingowy – klasyk czy elektryk? Wszystko co powinniście wiedzieć na ten temat

Jazda na rowerze jest przyjemna i daje dużo frajdy. Jednocześnie wcale nie musicie jeździć tylko po mieście czy parkach. Otóż zawsze też możecie zdecydować się na dłuższe wycieczki i to nawet w sytuacji, gdy pogoda nie sprzyja. Oczywiście kluczem do sukcesu, a w tym przypadku udanej podróży jest wybór odpowiedniego jednośladu. Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że rower trekingowy to podstawa. Ale tutaj pojawia się pytanie: czy lepiej wybrać klasyk, czy może „elektryk”?

Dobry rower to podstawa

Rowery trekingowe cieszą się popularnością, co w pełni zrozumiałe, wszak są świetne. Idealnie też nadają się do jazdy za miasto czy długich wycieczek. Na pewno ich największą zaletą jest wygoda. Otóż konstrukcja jednośladu, a także ułożenie samej ramy umożliwia utrzymanie wyprostowanej pozycji, co w przypadku dłuższych tras zapewnia komfort. Jednocześnie nawet po kilku godzinach jazdy nie powinniście narzekać na brak wygody. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo należy zdawać sobie sprawę, że rowery trekingowe są niejako połączeniem modeli górskich z szosowymi. Do tego na uwagę zasługuje świetne wyposażenie. Bagażnik i dodatkowe uchwyty pozwalają na zamontowanie toreb czy sakw. Można zdecydować się na modele, które posiadają bagażnik także z przodu, a to oznacza, że nadają się na jeszcze dłuższe podróże. Zwróćcie też uwagę na same bieżniki, które są węższe, ale też gładkie. A to oznacza, że na takich jednośladach możecie poruszać się w terenie miejskim, ale i po bezdrożach. Wyróżnia się też geometria ramy, a także przedni widelec wyposażony w amortyzator, a także błotniki. Te ostatnie są dobrym rozwiązaniem i sprawdzą się szczególnie podczas deszczowej pogody.

Dobry rower trekingowy, czyli jaki?

Dobry rower trekingowy nie musi być wcale bardzo drogi. Ale też musicie pamiętać, że choć rowery trekingowe uważa się za rowery uniwersalne, to jednak nie sprawdzą się w bardzo trudnych warunkach – w końcu to nie rowery górskie. Do wyboru macie klasyki i rowery trekingowe w wersji elektrycznej. Cóż, jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Na pewno klasyczny rower pozwala na wykorzystanie siły mięśni. Jest też zdecydowanie lżejszy i ewentualnie jego przenoszenie nie bywa problematyczne. Ale rower elektryczny wcale nie jest złym pomysłem, bo choć jest cięższy, to nie ma już nic wspólnego z rowerami, które dostępne były kilkanaście lat temu. Oczywiście rower elektryczny sprawdza się, gdy nie macie idealnej kondycji, bo macie wspomaganie. Nadal musicie pedałować jednak wysiłek, jaki w to wkładacie, jest mniejszy. Rzecz jasna na uwagę zasługuje także szybkość. Na elektryku osiągnięcie szybkości na poziomie 25 km/h nie jest trudne. A dzięki takiemu rozwiązaniu możecie szybciej dotrzeć w wybrane miejsce.

Co wybrać? Oto jest pytanie!

Cóż, wybór wcale nie jest łatwy, bo jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Trzeba pamiętać, że rower elektryczny wymaga ładowania, a nie w każdym miejscu dostępna jest taka opcja. Jednocześnie brak naładowania baterii nie sprawia, że jest mniej użyteczny, bo przecież nadal można na nim jeździć, tyle tylko, że nie macie już wspomagania i musicie wykorzystać siłę Waszych mięśni. Trzeba liczyć się z tym, że rowery elektryczne są droższe, ale też to dobry wybór dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą się przemęczać. Takie rozwiązanie sprawi, iż nie będą musieli rezygnować z wycieczek. Jednocześnie decydując się na zakup takiego jednośladu pamiętajcie, że im większa bateria, tym większa jej waga, ale też większa bateria, to także dłuższy czas ładowania i wyższa cena.

Dostosuj rower do swoich potrzeb

Otóż pamiętajcie, że rower powinniście wybierać pod własne preferencje, a to oznacza, że kupcie to, co uważacie za słuszne. Klasyk jest ponadczasowy, zaś na elektryku mniej będziecie się męczyć. Przy gorszej kondycji to drugie rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Zaś klasyk jest tańszy i lżejszy. Oczywiście w tym wszystkim najważniejsze jest Wasze zadowolenie, a niezależnie od tego jaki rower trekingowy wybierzecie, będziecie zachwyceni, bo jazda daje frajdę i dużą przyjemność.

Jakość ma znaczenie, a to oznacza, że na jakość także trzeba zwracać uwagę, ale rowery te wcale nie są bardzo drogie i nawet świetny model można kupić za małe pieniądze.

Udostępnij