nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Zakupy

Szafy na sprzęt sportowy – jak wybrać najlepszą?

Szafy na sprzęt sportowy – jak wybrać najlepszą?

Funkcjonalne szafy na sprzęt sportowy są niezbędne praktycznie przy każdej dyscyplinie sportu, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości meble. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej szafy sportowej, ale niestety nie wiedzą na które elementy zwrócić szczególną uwagę.

Szerokie zastosowanie

Szafa sportowa wykorzystywana jest przede wszystkim do przechowywania, porządkowania i segregowania różnorodnego rodzaju sprzętu sportowego. Mowa tutaj przede wszystkim o piłkach, drążkach, matach gimnastycznych, rakietkach, czy skakankach. Solidna i pojemna szafa sportowa doskonale sprawdzi się nie tylko w szkołach i klubach sportowych, ale również na różnego typu obiektach sportowych. Szafy sportowe bardzo często spotkać można również w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Stalowe szafy sportowe idealnie sprawdzą się w basenach i aquaparkach.

Rodzaj drzwiczek ma znaczenie

Aby wybrać porządną szafę sportową w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanych drzwiczek. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się szafy sportowe z drzwiami skrzydłowymi i szafy z drzwiami przesuwanymi. Każdy mechanizm zamykania ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Jeżeli chodzi o szafy z drzwiami przesuwnymi, to doskonale sprawdzą się one przede wszystkim w ciasnych pomieszczeniach, gdzie jest mało miejsca do zagospodarowania. Meble z drzwiami skrzydłowymi, jak powszechnie wiadomo potrzebują nieco wolnej przestrzeni, aby móc je w pełni otworzyć.

Czym wyróżniają się najlepsze szafy sportowe?

Porządna szafa sportowa koniecznie musi posiadać niezawodny system zamykania na klucz. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można ograniczyć ryzyko kradzieży drogiego sprzętu. Nowoczesne szafy na sprzęt sportowy spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Godne polecenia są szafy o mocnej strukturze, których konstrukcja w całości oparta jest na stalowych elementach. Dużym atutem stalowych szaf jest to, że można je zabezpieczyć przed wilgocią specjalną powłoką ochronną, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale. Szafę można oczywiście polakierować na dowolny kolor z palety RAL, dlatego też pasować będzie do każdego wnętrza. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście rozmiar szafy oraz jej ciężar. Najbardziej uniwersalnym wyborem są klasyczne szafy o wymiarach 2000 x 1000 x 500 mm. Wolnostojące szafy są bardzo proste w montażu, a większość modeli nadaje się do bezpośredniej zabudowy we wnękach.

Dodatkowe wyposażenie 

Szafy sportowe można dowolnie konfigurować, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Kluczem do sukcesu jest to, aby szafę dopasować do konkretnych wymagań danej sali sportowej, a dokładnej mówiąc do poszczególnych dyscyplin sportowych. Klasyczne szafy sportowe posiadają nie tylko pojemne półki i szuflady z przegrodami, ale również skarbczyki z półką, wanienki, specjalne uchwyty na kije, kosze na piłki, czy też dedykowane miejsca na długie tyczki.

Jakie zalety mają stalowe szafy na sprzęt sportowy?

Stalowe szafy na sprzęt sportowy wyróżniają się idealnie gładką powierzchnią, dlatego też są higieniczne i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Na szczególną uwagę zasługują również perforowane drzwiczki, dzięki którym wnętrze szafy ma zapewniony bezpośredni dopływ świeżego powietrza. Specjalne klatki wentylacyjne odpowiadają za sprawną cyrkulację powietrza. Największym atutem szaf metalowych jest jednak ich atrakcyjna cena i wysoka wytrzymałość na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Meble stalowe bez problemu poradzą sobie nawet z bardzo dużym obciążeniem. Półki stalowe nie uginają się pod bardzo ciężkim sprzętem sportowym. Wysokogatunkowa stal zapewnia sztywność i wytrzymałość konstrukcji na wiele lat. Szafy na sprzęt sportowy warto kupić u sprawdzonego producenta, co daje pewność wytrzymałości na długie lata! Warto sprawdzić np.: https://www.sport-transfer.com.pl/wyposazenie-dodatkowe 

Udostępnij