nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Sport

Szkoła pływania dla dzieci i dorosłych – sprawdź!

Szkoła pływania dla dzieci i dorosłych – sprawdź!

Pływanie jest tak samo ważną umiejętnością jak chodzenie czy bieganie. Umiejętność pływania sprawia, że czujemy się pewnie w wodzie oraz wiemy, że to środowisko sprawia świetną frajdę. Co roku we wakacje w wodzie lub nad jeziorami ginie wiele dorosłych oraz dzieci. W zatłoczonych kąpieliskach często jest głośno i tłoczno przez co nie wiemy jak rozpoznać osoby które nurkują, bawią się czy się topią. Dlatego umiejętność pływania jest wyjątkowo ważna by każdy mógł uratować życie sobie lub innej osobie.

Nauka pływania dla dzieci – od czego zacząć?

Przygotowanie do pływania powinno się już zacząć od najmłodszych lat. Jest to bardzo ważne gdyż rozwija koordynację ruchową i w momencie zagrożenia życia umiejętność pływania jest bardzo przydatna. Może nawet ocalić życie. Mając świadomość, że dziecko jest solidnie wyszkolone z zakresu nauki pływania sprawia, że chętniej wyrazi się zgodę na pobyt dziecka na kolonii nad morzem. Również wypady rodzinne nad wodę sprawią, że nie będzie potrzeby cały czas się martwić czy coś mu się stanie.

Jak wyglądają etapy nauki pływania dla dzieci?

  • Na początku występuje adaptacja wstępna. Dziecko poznaje wodę, uczy się zanurzać twarz, uczy się orientacji pod wodą delikatnie otwierając oczy.
  • Następnie przechodzi się do nauki wstrzymywania powietrza pod powierzchnią wody.
  • Późniejszym etapem jest nauka wydychania powietrza do wody.
  • Następnym etapem jest nauka nurkowania.
  • Końcowym etapem jest nauka leżenia na brzuchu i na plecach.

Później przechodzi się do nauki czynności ruchowych w wodzie jakimi są poślizgi na brzuchu oraz plecach, poznaje się pracę nóg na plecach, brzuchu i przechodzi do skoków do wody.

Po nauce od podstaw nauka pływania dla dzieci się kończy i następuje nauka stylów pływackich. Na samym początku jest to styl grzbietowy oraz kraul. Po opanowaniu tych dwóch stylów nauka przechodzi do nauki stylu żabki, delfina, skoków startowych i nawrotów. Nauka pływania to stresująca sprawa dla rodzica jak i również dla dziecka. Ważne jest by odpowiednio wybrać szkołę pływania i osobę która poprowadzi naukę dla dziecka. W Mińsku Mazowieckim bardzo dobrych profesjonalistów posiada szkoła pływania On-The-Way. Swoją działalność posiada na terenie basenu M.O.S.i R w Mińsku Mazowieckim.

Nauka pływania dla dorosłych – jak wygląda?

Pływania można nauczyć się w każdym wieku bez względu na umiejętności. Nauka pływania dla dorosłych jest bardzo podobna do nauki dzieci. Mimo to, że najlepiej uczyć się od najmłodszych lat, gdyż wiedza jest najlepiej przyswajalna to warto spróbować nabyć umiejętność pływania pomimo wieku. Ważne jest tutaj odpowiednie nastawienie i doświadczenie profesjonalnego trenera. Umiejętność pływania jest ważna i może się przydać w każdym najbardziej nieprzewidywalnym momencie życia i warto pomyśleć o szkoleniu się z tego tematu.

Reasumując, warto skorzystać z oferty szkoły pływania już od najmłodszych lat, ale nauka pływania dla dorosłych to również nic trudnego. Ważne by podczas urlopu nad wodą nie bać się i być pewnym, że czas spędzony w takim środowisku nie sprawi, że będziemy się zamartwiać.

Udostępnij