Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Trening personalny EMS we Wrocławiu – twój sposób na szybką budowę kondycji, mięśni i poprawę ogólnej wydolności

27 czerwca 2022 Trening personalny EMS we Wrocławiu

Wrocław to jedno z tych dużych miast, które narzucają szybki i wymagający tryb życia. Wiele się dzieje, jesteśmy zabiegani i nie mamy czasu na długie przesiadywanie na siłowni albo wielogodzinne treningi domowe. Na szczęście istnieje alternatywa, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, poszukujących szybkiego i skutecznego rozwiązania. To trening personalny EMS, który pragniemy ci dzisiaj szerzej przedstawić.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS opiera się o wykorzystanie elektrostymulacji mięśni, która wspomaga efekty uzyskiwane za pomocą klasycznych ćwiczeń fizycznych. W metodzie tej zakładamy specjalny kombinezon wyposażony w szereg elektrod, które przesyłają drobne impulsy elektryczne do ciała. Pobudzają na raz duże grupy mięśni, sprawiając, że są one aktywizowane jak podczas najbardziej wymagających ćwiczeń – nawet wówczas, gdy nasza rzeczywista aktywność jest umiarkowana.

Jakie są zalety korzystania z treningu EMS?

W przypadku klasycznych ćwiczeń fizycznych, aby uzyskać oczekiwane rezultaty, musimy liczyć się ze stosunkowo długim czasem oczekiwania na rezultaty. Często konieczne jest codzienne, wielogodzinne uczęszczanie na siłownię, aby pojawiły się pierwsze osiągnięcia, co niestety może doprowadzić do szybkiego spadku motywacji. Jest też kłopotliwe dla osób, które mają każdego dnia wiele zajęć, co nie jest rzadkością we Wrocławiu.

Jednocześnie, trening EMS sprawia, że nie są wymagane duże obciążenia. W ten sposób może wspomóc aktywność osób, które nie mają dobrej kondycji i łatwo mogłyby doprowadzić do kontuzji, zbyt “ostro” zaczynając swoją przygodę z treningiem. Jeszcze lepiej EMS sprawdza się w przypadku osób chorych lub powracających do zdrowia, a także starszych, które po prostu nie mogą wykonywać intensywnych ćwiczeń, a chciałyby nadal pozostać w dobrej formie.

W efekcie trening EMS daje szybkie rezultaty przy niskich nakładach i bez wielogodzinnego poświęcania czasu i energii. Dodatkową korzyścią, jaka z niego płynie, jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i redukcja bólu kręgosłupa, jeśli występuje. Co więcej, taki trening pomaga nie tylko schudnąć i wyrzeźbić muskularną sylwetkę, ale też ujędrnia całe ciało.

Dlaczego trening EMS to trening personalny?

Trening EMS zaliczany jest do treningu personalnego, ponieważ podczas każdej sesji ćwiczeń towarzyszy w nim specjalista. To on decyduje, jakie ćwiczenia i z jaką intensywnością będą wykonywane, a także ustala moc impulsów docierających do ciała.

Jednocześnie jednak jego zadaniem jest dbałość o inne kwestie, związane ze skutecznym treningiem, takie jak utrzymanie wysokiej motywacji czy ukierunkowanie osoby ćwiczącej na konkretne cele długo- i krótkofalowe. Udziela on także porad dietetycznych, co jest bardzo pomocne w szybszym uzyskaniu rezultatów.

Spodobała ci się taka propozycja? W takim razie spójrz na stronę https://impulsetraining.pl/studio/wroclaw/, gdzie znajdziesz aktualną ofertę treningu we Wrocławiu.

fot. materiały prasowe

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kadra Polski na Euro 2024
Czy siłownia to sport?
Czy joga to sport?

Czy joga to sport?

22 marca 2024

Jesteś zainteresowany reklamą?