nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

Lifestyle

Zegarki sportowe – motywacja w treningu

Zegarki sportowe – motywacja w treningu

Zegarki sportowe dzięki wielości funkcji i kompatybilności z telefonem czy różnymi aplikacjami zapisującymi i analizującymi wyniki sportowych wyzwań stają się bardzo popularnym gadżetem. Choć zamiast tego słowa należałoby użyć wyrazu: pomocą. Zwłaszcza dziś, gdy aktywność fizyczna to aktywność zazwyczaj w pojedynkę.

  1. Zegarki sportowe – dla kogo?
  2. Zegarki sportowe – czym się kierować przy wyborze?

Śledzenie własnych postępów podczas treningu to motywacja dla podejmowania kolejnych wyzwań — liczby przecież nie kłamią. Dziś dzięki zegarkom sportowym możemy monitorować nasze wyczyny i cieszyć się z wyników. Poza tym zegarki sportowe dzięki swojemu neutralnemu wyglądowi mogą stanowić gustowne dopełnienie codziennej stylizacji.

Zegarki sportowe – dla kogo?

Zegarki sportowe to akcesoria przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Dzięki swojej uniwersalności takie zegarki są w stanie kontrolować i monitorować różne typy aktywności. Wśród zegarków sportowych są także takie, które są „wyspecjalizowane” i przeznaczone specjalnie dla biegaczy, ćwiczących na siłowni, kolarzy czy też pływaków. Dzięki możliwości połączenia się aplikacjami sportowymi możemy w ramach zdrowej rywalizacji porównać, jak wypadamy na tle innych sportowców. A to rodzaj niezastąpionej rywalizacji! W jaki funkcje są zaopatrzone zegarki sportowe? Mogą one mierzyć liczbę wykonanych kroków, przebytych kilometrów czy też spalonych kalorii. Poza tym zegarki sportowe to także pomiar pulsu, funkcja osobistego trenera czy też sterowanie odtwarzaczem muzyki (dzięki połączeniu ze smartfonem). Zegarki sportowe mają także GPS – będziemy mogli uprawiać aktywność fizyczną nawet w nieznanym terenie bez obawy o to, że się zgubimy. Zegarki sportowe to również możliwość tworzenia planów treningowych czy też monitorowania snu.

Zegarki sportowe – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając zegarek sportowy, możemy się kierować uprawioną przez nas dyscypliną sportową lub postawić na zegarek uniwersalny przystosowany do monitorowania różnych aktywności. Pozostałe parametry, na które powinniśmy zwrócić uwagę (także te uwzględniające różne warunki uprawiania sportu), to:

  • wodoszczelność,
  • pyłoszczelność
  • lekka konstrukcja,
  • akumulator, który umożliwia długi czas pracy urządzenia,
  • kompatybilność z systemem Android lub iOS (dzięki czemu istnieje możliwość przesyłania wyników naszych aktywności między innymi na media społecznościowe).

Zegarki sportowe to bardzo szeroki wybór – takie akcesoria różnią się między sobą ceną, jakością wykonania i liczbą dostępnych funkcji. Aby wybór był trafny, należy dopasować zegarek do swoich potrzeb. A gdy już go dokonamy, nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z widocznych efektów naszych treningów. I to udokumentowanych!

Udostępnij