nicesport.pl

sport, rekreacja, turystyka, lifestyle

LifestyleRekreacjaSportTurystykaZdrowie

Aktywny weekend – jazda na rowerze zalety i wady

Aktywny weekend – jazda na rowerze zalety i wady

Bez wątpienia jazda na rowerze jest jedną z najbardziej uwielbianych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie ma bowiem nic lepszego niż rozkoszowanie się pięknem natury w gronie najbliższych nam osób. Podczas słonecznych weekendów, ścieżkami rowerowymi przemierzają całe rodziny i grupy znajomych. Jazda na rowerze ma wyjątkowo pozytywny wpływ na kondycję psychofizyczną. Nie tylko wzmacnia mięśnie całego ciała, ale także niweluje skutki stresu. Poznaj wady i zalety jazdy na rowerze.

Jak zacząć przygodę z jazdą na rowerze?

Jeśli do tej pory nie przekonaliście się, jak niezwykłe posiada jazda na rowerze zalety, warto już dziś przejrzeć ofertę sklepów rowerowych. Zakup roweru i niezbędnych akcesoriów to pierwszy krok w stronę rozpoczęcia przygody z kolarstwem rekreacyjnym. Ten pierwszy krok, także i w tym przypadku, bywa jednak najtrudniejszy. Producenci rowerów oferują szeroką gamę produktów dopasowaną do potrzeb przyszłego rowerzysty. Wybór odpowiedniego roweru zależeć będzie głównie od tego, jaki styl jazdy preferujemy oraz po jakim podłożu będziemy się poruszać.

Polecamy: https://nicesport.pl/nauka-jazdy-na-rolkach-jak-rozpoczac-przygode/

jazda na rowerze

Jak wybrać odpowiedni rower?

Aby odpowiednio wybrać model roweru musimy zdecydować do czego tak naprawdę rower będzie nam potrzebny. Jeśli zdecydujemy się na dojazdy do pracy na rowerze, oczywiste jest, że wybór padnie na stylowy rower miejski, najlepiej z koszem, w którym można wozić torebkę, lunch lub niezbędne dokumenty. Nieco trudniejszy wybór mają osoby, które planują rozpocząć przygodę z kolarstwem rekreacyjnym. Producenci rowerów oferują swoim klientom rowery trekkingowe, szosowe, crossowe oraz górskie. Głównym kryterium przy doborze roweru do celów rekreacyjnych jest podłoże, po którym będziemy się poruszać. Jeśli naszym celem jest poruszanie się drogami asfaltowymi, wybór padnie na rower szosowy.

Rowery trekkingowe i crossowe są rowerami wszechstronnymi, które sprawdzają się zarówno na drogach asfaltowych, jak i szutrowych. Niemniej jednak, różnice w ich budowie bywają tak subtelne, że najlepiej jest zaufać specjaliście, który pomoże nam zdecydować, który z nich będzie dla nas bardziej odpowiedni. Rower górski, jak nietrudno się domyślić, jest rowerem przeznaczonym do jazdy w trudnych warunkach i znacząco różni się budową od pozostałych typów rowerów. Z uwagi na budowę kół, ciężko jest poruszać się nim po szosach. Jeśli jednak kogoś pasjonuje jazda z dala od zgiełku miasta i zatłoczonych dróg, rower górski będzie idealnym wyborem.

Zobacz także: https://nicesport.pl/jak-przygotowac-sie-do-letniego-wyjazdu-w-gory/

zalety jazdy na rowerze

Jazda na rowerze zalety i wady

Jakie są zalety jazdy na rowerze? Jazda na rowerze posiada całą listę zalet. Ma niesamowity wpływ na naszą sylwetkę i samopoczucie. Już po kilku miesiącach regularnej jazdy, nogi stają się smuklejsze i co niezwykle istotne dla kobiet, niemal całkowicie znika cellulit. Inną zaletą jazdy na rowerze jest pozbywanie się stresów i negatywnych myśli, a nasz organizm jest dotleniony. Czy zatem jazda na rowerze może mieć jakieś wady? Na pierwszy rzut oka rzeczywiście trudno mówić o jakichkolwiek wadach płynących z jazdy na rowerze. Warto jednak mieć na uwadze, że podczas zbyt intensywnej lub nieostrożnej jazdy nietrudno o kontuzje, dlatego też należy zawsze mieć przy sobie podstawowy opatrunek, który można użyć w razie upadku.

Udostępnij