Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Pianka do pływania – co powinniśmy o niej wiedzieć?

22 września 2021 Pianka do pływania

Piankowe kombinezony cieszą się dużą popularnością, niezależnie od tego, w jakiej porze roku wybierzemy się nad wodę. Może nam się wydawać, że tego typu akcesoria przeznaczone są tylko i wyłącznie dla sportowców i zawodowców, co oczywiście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Czym charakteryzuje się pianka do pływania? Jakie rodzaje kombinezonów możemy wyróżnić? W jakich sytuacjach warto wykorzystywać pianki do pływania? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Czym charakteryzuje się pianka do pływania?

Pianka do pływania to w praktyce specjalny kombinezon przeznaczony do pływania, który wykonany jest z charakterystycznej pianki. Jest to pewnego rodzaju strój, który skutecznie chroni nas przed chłodem, słońcem i wodą. Najtańsze egzemplarze sprawdzą się do tego, aby chronić przed szokiem termicznym i ewentualnymi oparzeniami. Pianka do pływania wyższej jakości zagwarantuje nam komfortowe nurkowanie przez stosunkowo długi okres czasu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli tylko od czasu do czasu decydujemy się na pływanie, wówczas w zupełności wystarczy nam podstawowa pianka.

Jakie rodzaje kombinezonów możemy wyróżnić?

Pianka do pływania ma stosunkowo szerokie zastosowanie w zabawach nad wodą. Możemy wyróżnić jej trzy podstawowe rodzaje: suche, mokre i półsuche (zwane również półmokrymi). Te pierwsze przeznaczone są w sposób szczególny do nurkowania. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie przepuszczają wody. Używane są głównie przez profesjonalistów, bowiem ich cena jest stosunkowo wysoka. Mokra pianka do pływania skutecznie ochroni przed słońcem i szokiem termicznym. Używana jest podczas upałów, kiedy temperatura wody przekracza poziom 20 stopni Celsjusza. Półsuche pianki to nieco bardziej zaawansowana wersja pianki mokrej- wyróżnia się lepszą izolacją termiczną. 

W jakich sytuacjach warto wykorzystywać pianki do pływania?

Pianka do pływania to strój, który jest godny rozważenia w wielu przypadkach. Latem, kiedy temperatura jest dość wysoka, wówczas doskonałym wyborem jest mokry kombinezon. Nieco inaczej wygląda to w przypadku kombinezonu półsuchego, który jest naturalnym wyborem dla fanatyków sportów wodnych. Pianka do pływania półsucha jest w stanie skutecznie ochronić nas przed wyziębieniem, czyli kiedy temperatura spadnie do około 10 stopni. Sucha pianka do pływania używana jest głownie przez profesjonalistów do regularnego nurkowania. 

Kiedy zarośnie dziura po wyrwaniu zęba?

Redakcja nicesport.pl

Miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy chcą dzielić się na co dzień swoją wiedzą dotyczącą każdej dziedziny życia! Inspiruj się, zdobywaj nowe informacje i rozwijaj swoje zainteresowania razem z nami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak przygotować iPhone do sprzedaży?
Co zrobić po sprzedaży auta?
Jak zgłosić sprzedaż auta?

Jesteś zainteresowany reklamą?